لطف الله مسعودی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا افزود: با همکاری وزارت نفت دومین مجتمع بزرگ خدماتی، رفاهی، فرهنگی، ورزشی و تفریحی این وزارتخانه در کشور در پارک جنگلی یاسوج احداث می‌شود.

وی، مساحت این مجتمع را بیش از ۷۵ هکتار عنوان و بیان کرد: اعتبار این طرح بزرگ خدماتی فرهنگی، ورزشی و رفاهی نیز ۶۰۰ میلیارد تومان است که این مقدار اعتبار برابر با ۸۰ تا ۹۰ درصد اعتبارات عمرانی استان در سالجاری است.

مدیر عامل شرکت ملی توزیع و پخش فرآوردهای نفتی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مطالعات این مجتمع تکمیل شده و طراحی آن نیز تا ماه آینده آماده می‌شود، خاطرنشان کرد: وزیر نفت در سفر به استان ضمن بازدید از محل احداث این مجتمع در پارک جنگلی یاسوج آن را بهترین مکان برای احداث این مجتمع ارزیابی کرد.

مسعودی با بیان اینکه تمام مسائل زیست محیطی در احداث این طرح رعایت می‌شود، تصریح کرد: تلاش می شود از احداث سازه های بتنی خود داری و تلاش می‌شود از چوب برای ساخت اماکن مورد نیاز در این مجتمع استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌شود در اجرای این مجتمع درختان قطع نشود، ادامه داد: با استفاده از ظرفیت درختان موجود در مکان های خالی از درخت خانه‌های ویلایی چوبی برای اسکان گردشگران ساخته می‌شود.

این مسئول راه اندازی مجتمع خدمات رفاهی،فرهنگی، ورزشی و تفریحی وزارت نفت با بیان اینکه این مجتمع یک طرح صنعتی نیست بلکه یک طرح اقتصادی است عنوان کرد: در این مجتمع بزرگ علاوه بر خانه‌های ویلایی برای سکونت، سینما، هتل، پیست‌های مختلف ورزشی از جمله دوچرخه سواری، اسب سواری، کافی شاپ ، رستوران و سایت نجوم پیش بینی شده است.

مسعودی با اشاره به اینکه احداث این مجتمع هم به لحاظ اشتغالزایی و هم به لحاظ اقتصادی برای استان درآمد زایی اقتصادی زیادی دارد، تاکید کرد: با راه اندازی این طرح بزرگ اقتصادی علاوه بر گشترش حوزه حمل و نقل عمومی برون و درون شهری و توسعه فرودگاه باعث پیشرفت استان و رونق کسب و کار در شهر یاسوج و شهرهای همجوار خواهد شد.

وی، بروکراسی اداری و خلع ید شهردای یاسوج از محل احداث این مجتمع را از مشکلات پیشرو دانست و بیان کرد: در صورت همکاری دستگاه‌های اجرای استان تا پایان سال اولین مجتمع بزرگ رفاهی، فرهنگی و تفریحی و ورزشی وزارت نفت در حوزه جنوب کشور در شهر یاسوج گلنگ زنی می‌شود.

مدیر عامل شرکت ملی توزیع و پخش فرآوردهای نفتی استان کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: با راه اندازی این طرح امکان استفاده کارکنان وزارت نفت در سراسر کشور و عموم مردم وجود دارد.

عکس خبر آرشیوی است.
انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *